Tävlingsekipage

Skicka in text och bild om dig och din hund för att vara med här!
Fyll i formuläret och skicka in en bild! Har ni mer information än vad som fungerar i formuläret går det bra att mejla in det också men var dock noga med att skriva vilken HUND och förare det gäller! Mejla även in en bild till sidan!
Är din hund champion? – Skicka med information så kommer det också att stå på din hunds sida.
Även ni som redan har en sida – Mejla oss så vi kan uppdatera informationen.
Mejladressen är som vanligt info@eskilstunabk.se

Eskilstuna Brukshundsklubbs tävlingsekipage

Lena Asklöf West
Hundens namn: Ingmos King’s Bay
Ras: Labrador Retriever
Ålder: Född 2018-09-04
Tävlar:
Rallylydnad nybörjarklass
lydnad startklass

Lena Asklöf West  
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH Cha’s Elskling Enzo ”Enzo”
Ras: Labrador Retriever
Född: 2017-12-08
Tävlar:
Rallylydnad mästarklass,
Lydnad startklass

Emma Andersson
Fågelsjöns Fyndig ”Cisco”
Ras : Tollare
Född: 2014
Tävlar:
Agility/Hopp III XL
Rallylydnad fortsättning
Lydnad startklass

Minna Daniels
Energicas Ice Age ”Franke”
Ras: Rottweiler
Ålder: 2
Tävlar:
Bruks lägre klass spår

Linnea Eklund
Janis ”Janis”
Ras: Blandras: Vit herdehund, Fransk bulldog, Dvärgpincher
Född: 2013
Tävlar:
Agility klass III medium
Nose Work klass II
Freestyle klass III

Sue Eriksson
”Nora”
Ras: Barbet
Född: 2019.
Tävlar:
Nosework
Specialsök
Rallylydnad
Spår.

Louise Friberg
Fätorpets Svartvide ”Figo”
Ras: Australian Shephard
Född: 2008
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad

Louise Friberg
Ojoy’s Dalwhinnie ”Winnie”
Ras: Australian Shephard
Född: 2012
Tävlar:
Bruks spår Elit
Lydnad klass II

Maria Hakala
RLD N RLD F AGD1 AGHD1 Jack Bull´s Lissy ”Smilla”
Ras : Welsh Corgi Cardigan
Född: 2014
Tävlar:
Agility klass II Small
Rallylydnad Avancerad

Ulla Henell
RLD N RLD F RLD A Valsängen´s Zokrates ”Aslan”
Ras: Boxer
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass I extra large
Bruks spår högre
Lydnad startklass
Rallylydnad Mästarklass
Nose Work 1

Tommy Holmertz
Birkelands Kaliber ”Kenzo”
Ras : Tysk schäferhund
Född: 2013
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad Startklass

Renate Juhlin
AGD I & II, AGHD I & II, GK anlag viltspår Noticeable You’ll Never Be So Wrong ”Keila”
Ras : Pinscher
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass III Large

Britt-Marie Jalmberger
SUCH Korad LPII Jiaojiaos Akacia ”Akacia”
Ras: Boxer
Född: 20070222
Tävlar:
Bruks spår elit
Bruks sök elit
Lydnad klass II

Britt-Marie Jalmberger
Korad Lp II Hausse Yksi ”Yksi”
Ras: Boxer
Född: 20090820
Tävlar:
Bruks spår Elit
Bruks sök högre
Lydnad klass II

Liza Johansson
LP1 LD1 LD 2 AgD I AgHD I RLD F RLD N RLD A SE RALLYCH Chandis Önska
Ras : Bostonterrier
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad Mästarklass
Lydnad klass III
Agility klass II small
Nosework klass I
Bruks lägre spår

Liza Johansson
RLD N RLD F RLD A SE Rally Ch LD1 LD2 Believe In Me Bohemian Tarn ”Vega”
Ras: Australian kelpie
Född: 2018
Tävlar:
Rallylydnad Mästarklass
Lydnad klass III
Agilityklass I Large

Cathis Krumlinde
SE RALLYCH  RLD A RLD F RLD N Mivinna´s Beidomon ”Dobby”
Ras: Australian shepherd
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass II extralarge
Bruks spår högre
Lydnad klass I
Rallylydnad mästarklass

Birgitta Larsson
RLD F RLD N Cefeus ”Lillan” of Gimli
Ras: Tysk spets/mittelspitz
Född: 2012
Tävlar:
Agility klass I small
Rallylydnad avancerad

BÅ Lindhé
Hardstyles Cola, ”Cola”
Ras: Schäfer
Ålder: född 20170421
Tävlar: Bruks Elit spår

Petra Lövgren
Lisslindas Elvira Madigan ”Alice”
Ras: Labrador
Född: 2012
Tävlar:
Lydnad Startklass

Anette Morberg
Svensk Rallylydnadschampion RLD N RLD F SE VCh RLD A RLD M Lantis Ilithia ”Isa”
Ras: bordercollie
Född: 20131011
Tävlar:
Bruks spår högre
Bruks spår lägre
Lydnad klass III
Rallylydnad mästarklass

Maria Andersson Nyquist
SphIII LP1 LP2 RLD N RLD F Carddicted Batteries Not Included ”Bill”
Ras: Welsh corgi cardigan
Född: 2007
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad klass III
Rallylydnad avancerad

Maria Andersson Nyquist
SphII LP2 LP3 RLD N och RLD F Carddicted Fully Charged Batteries ”Fred”
Ras: Welsh corgi cardigan
Född: 2011
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad Klass III
Rallylydnad avancerad

Maria Andersson Nyquist
LDStart,1 och 2, Sphl och ll Ojoys I Do ”Jojo”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
Bruksspår elit
Lydnadsklass 3.

Anne-Marie Olsen
KORAD Wilse’s Jasper ”Jasper”
Ras: Tysk schäferhund
Född: 2009
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad klass II

Nina Pohl
SELCH Windedos X-mas Joy ”Joy”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2007
Tävlar:
Bruks spår elit

Nina Pohl
Windedos Cobbler ”Keeper”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2013
Tävlar:
Bruka spår högre
Lydnad klass II

Nina Pohl
Blue Wingfire’s Kiwi Crush ”Funny”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
Bruks spår apell

Nina Pohl
Ojoys Dance With Me
Ras: Australian Shepherd
Född 2017-12-03
Tävlar:
Lägre klass spår, lydnadsklass 1

Hedda Skoog
Elverlamshusets Qamar ”Dizzy”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2011
Tävlar:
Rallylydnad Nybörjare

Johanna Skoog
RLD F RLD N Lyckoskallets Extra Allt ” Extra”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad avancerad

Emelie Vidberg
RLD N RLD F RLD A Tess ”Tess”
Ras: Blandras
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad mästarklass
Nosework klass 1
Lydnad startklass

Madeleine Winberg
KORAD SE UCH LP1 Valsängens Zoega ”Saga”
Ras: Boxer
Född: 2011
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad klass I

Madeleine Winberg
KORAD SE UCH Jaws the Fifth Element ”Björn”
Ras: Boxer
Född: 2008
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad startklass

Madeleine Winberg
KORAD SE JV-15 Rubigo Fly on Bonnie ”Bonnie”
Ras: Boxer
Född: 2014
Tävlar:
Bruks Spår högre

Eva-Britt Öberg
KORAD LP1 LP2 LP3 SELCH SEBCH SESpCH SEAgCH SEAg(hopp)CH RLD N RLD F RLD A SERallyCH Chess Player La Bohéme ”Elda”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2010
Tävlar:
Elitspår, Lydnad klass 3, Agility klass 3, Rallylydnad mästarklass

Eva-Britt Öberg
KORAD LD Startklass LD1 LD2 AgD1 AgHD2 SPH1 SPH2 SPH3 Chess Player Boogie Woogie ”Boo”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
agility klass 3
lydnad klass 3
elitspår

Anita Östby
SE UCH RLD N Löwi-Scot Fergus Mcmai ”Franz”
Ras: Skotsk terrier
Född: 2014
Tävlar:
Lydnad startklass
Rallylydnad fortsättning