Tävlingsekipage

Skicka in text och bild om dig och din hund för att vara med här!
Fyll i formuläret och skicka in en bild! Har ni mer information än vad som fungerar i formuläret går det bra att mejla in det också men var dock noga med att skriva vilken HUND och förare det gäller! Mejla även in en bild till sidan!
Är din hund champion? – Skicka med information så kommer det också att stå på din hunds sida.
Även ni som redan har en sida – Mejla oss så vi kan uppdatera informationen.
Mejladressen är som vanligt info@eskilstunabk.se

Eskilstuna Brukshundsklubbs tävlingsekipage

Emma & Cisco

Emma Andersson
Fågelsjöns Fyndig ”Cisco”
Ras : Tollare
Född: 2014
Tävlar:
Agility extra large klass II
Lydnad Startklass

 

 

 

 


Susan & Garbo

Susan Brandfors
SEUCH KORAD ZTP V1A BH BSLIII IPO1 LP1 LP2 Dobvoyage Gretchen Greta ”Garbo”
Ras: Dobermann
Född: 20100829
Tävlar:
Bruks spår lägre
BH- prov IPO II
BSL III
Lydnad klass III

 


Nova

Ewa Carlsson
Graceline Nova ”Nova”
Ras : Lagotto Romagnolo
Född: 2012
Tävlar:
Rallylydnad Fortsättning

 

 

 

 


Sue & Essi

Sue Eriksson
SE VCH LP2 RLD N RLD F RLD A RLD M Porques Essi ”Essi”
Ras: Lagotto
Född: 2005
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad klass II
Rallylydnad mästarklass
Nose Work klass II

 


Dåkka

Marie Edlund

Emindos Dåkka ”Dåkka”
Ras: Schäfer
Född: 20120415
Tävlar:
Bruks Spår högre

 

 

 


Janis

Linnea Eklund
Janis ”Janis”
Ras: Blandras: Vit herdehund, Fransk bulldog, Dvärgpincher
Född: 2013
Tävlar:
Agility klass II medium
Nose Work klass II
Freestyle klass III

 


 

Figo

Louise Friberg
Fätorpets Svartvide ”Figo”
Ras: Australian Shephard
Född: 2008
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad

 

 

 


Winnie

Louise Friberg
Ojoy’s Dalwhinnie ”Winnie”
Ras: Australian Shephard
Född: 2012
Tävlar:
Bruks spår Elit
Lydnad klass II

 

 

 


Smilla

Maria Hakala
RLD N RLD F AGD1 AGHD1 Jack Bull´s Lissy ”Smilla”
Ras : Welsh Corgi Cardigan
Född: 2014
Tävlar:
Agility klass II Small
Rallylydnad Avancerad

 

 


Ulla & Aslan

Ulla Henell
RLD N RLD F Valsängen´s Zokrates ”Aslan”
Ras: Boxer
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass I extra large
Bruks spår lägre
Lydnad startklass
Rallylydnad Avancerad

 


Tommy & Kenzo

Tommy Holmertz
Birkelands Kaliber ”Kenzo”
Ras : Tysk schäferhund
Född: 2013
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad Startklass

 

 

 


Keila

Renate Juhlin
AGD I & II, AGHD I & II, GK anlag viltspår Noticeable You’ll Never Be So Wrong ”Keila”
Ras : Pinscher
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass III Large

 

 

 

 


Brittmari & Akacia

Britt-Marie Jalmberger
SUCH Korad LPII Jiaojiaos Akacia ”Akacia”
Ras: Boxer
Född: 20070222
Tävlar:
Bruks spår elit
Bruks sök elit
Lydnad klass II

 

 


Brittmari & Yksi

Britt-Marie Jalmberger
Korad Lp II Hausse Yksi ”Yksi”
Ras: Boxer
Född: 20090820
Tävlar:
Bruks spår Elit
Bruks sök högre
Lydnad klass II

 


Liza & Önska

Liza Johansson
RLD F RLD N RLD A LP1 LD1 SE RALLYCH Chandis Önska
Ras : Bostonterrier
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad Mästarklass
Lydnad klass II
Agility klass I small
Nosework klass I

 

 

 


Cathis & Dobby

Cathis Krumlinde
RLD A RLD F RLD N Mivinna´s Beidomon ”Dobby”
Ras: Australian shepherd
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass II extralarge
Bruks spår högre
Lydnad klass I
Rallylydnad mästarklass


Lillan

Birgitta Larsson
RLD F RLD N Cefeus ”Lillan” of Gimli
Ras: Tysk spets/mittelspitz
Född: 2012
Tävlar:
Agility klass I small
Rallylydnad avancerad

 

 

 

 


BÅ Lindhé
Hardstyles Cola, ”Cola”
Ras: Schäfer
Ålder: 1år, född 20170421
Tävlar: Bruks spår appellklass

Cola


Alice

Petra Lövgren
Lisslindas Elvira Madigan ”Alice”
Ras: Labrador
Född: 2012
Tävlar:
Lydnad Startklass

 

 


Isa

Anette Morberg
RLD N RLD F SE VCh RLD A RLD M Lantis Ilithia ”Isa”
Ras: bordercollie
Född: 20131011
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad klass III
Rallylydnad avancerad

 

 


Maria & Bill

Maria Andersson Nyquist
SphIII LP1 LP2 RLD N RLD F Carddicted Batteries Not Included ”Bill”
Ras: Welsh corgi cardigan
Född: 2007
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad klass III
Rallylydnad avancerad

 

 


Maria & Fred

Maria Andersson Nyquist
SphII LP2 LP3 RLD N och RLD F Carddicted Fully Charged Batteries ”Fred”
Ras: Welsh corgi cardigan
Född: 2011
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad Klass III
Rallylydnad avancerad

 

 


Jojo

Maria Andersson Nyquist
Ojoys I Do ”Jojo”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
Apellspår
Lydnadsklass 1.

 


Anne-Marie & Jasper

Anne-Marie Olsen
KORAD Wilse’s Jasper ”Jasper”
Ras: Tysk schäferhund
Född: 2009
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad klass II

 

 

 


Joy

Nina Pohl
SELCH Windedos X-mas Joy ”Joy”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2007
Tävlar:
Bruks spår elit

 

 

 

 


Keeper

Nina Pohl
Windedos Cobbler ”Keeper”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2013
Tävlar:
Bruka spår högre
Lydnad klass II

 

 

 


Funny

Nina Pohl
Blue Wingfire’s Kiwi Crush ”Funny”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
Bruks spår apell

 

 

 

 


Dizzy

Johanna Skoog
Elverlamshusets Qamar ”Dizzy”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2011
Tävlar:
Agility klass III Medium

 

 


Extra

Johanna Skoog
RLD F RLD N Lyckoskallets Extra Allt ” Extra”
Ras: Shetland Sheepdog
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad avancerad

 


Madde & Saga

Madeleine Winberg
KORAD SE UCH LP1 Valsängens Zoega ”Saga”
Ras: Boxer
Född: 2011
Tävlar:
Bruks spår högre
Lydnad klass I

 

 


Madde & Björn

Madeleine Winberg
KORAD SE UCH Jaws the Fifth Element ”Björn”
Ras: Boxer
Född: 2008
Tävlar:
Bruks spår elit
Lydnad startklass

 

 

 


Madeleine Winberg
KORAD SE JV-15 Rubigo Fly on Bonnie ”Bonnie”
Ras: Boxer
Född: 2014
Tävlar:
Bruks Spår högre

 

 

 

 


Emelie & Tess

Emelie Vidberg
RLD N RLD F Tess ”Tess”
Ras: Blandras
Född: 2013
Tävlar:
Rallylydnad Fortsättning
Lydnad startklass


Eva-Britt & Elda

Eva-Britt Öberg
Korad Lp1 Lp2 Lp3 SeLCh SeBCh SeSpCh SeAgCh RLD N Chess Player La Bohéme ”Elda”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2010
Tävlar:
Elitspår, Lydnad klass 3, Agility klass 3, Rallylydnad fortsättningsklass

 

 

 


Boo

Eva-Britt Öberg
Hundens namn: Chess Player Boogie Woogie ”Boo”
Ras: Australian Shepherd
Född: 2016
Tävlar:
Appellspår
Lydnad startklass
Agility klass 1

 


Vincent

Anita Östby
C.I.B. LP1 Nord UCh RLDN SEVV-14 Löwi-Scot Winter Storm ”Vincent”
Ras: Skotsk terrier
Född: 2006
Tävlar:
Lydnad klass I
Rallylydnad Fortsättning

 

 

 

 


Niels

Anita Östby
RLDN RLDF LP1 SE UCh Löwi-Scot Warren Amourette ”Niels”
Ras: Skotsk terrier
Född: 2010
Tävlar:
Lydnad klass I
Rallylydnad avancerad

 

 

 

 


Franz

Anita Östby
SE UCH RLD N Löwi-Scot Fergus Mcmai ”Franz”
Ras: Skotsk terrier
Född: 2014
Tävlar:
Lydnad startklass
Rallylydnad fortsättning